Spoločnosť DAF Trucks opäť pridáva do on-line platformy pre správu vozového parku DAF Connect nové funkcie.

Spoločnosť DAF Trucks opäť pridáva do on-line platformy pre správu vozového parku DAF Connect nové funkcie. Internetový obchod umožňuje správu predplatného služby DAF Connect jednoduchým kliknutím. Otvorená platforma teraz zaisťuje jednoduchú integráciu softvéru pre správu vozového parku iných výrobcov.

Stále viac vozidiel z výrobnej linky spoločnosti DAF je vybavených on-line platformou pre správu vozového parku DAF Connect. Ľahko použiteľný on-line systém pre správu vozového parku spoločnosti DAF poskytuje prehľad o výkone nákladných vozidiel, vodičov a o logistických procesoch, kedykoľvek a kdekoľvek. Tieto dáta pomáhajú zvýšiť prevádzkyschopnosť vozidla, znížiť prevádzkové náklady a dosiahnuť optimálnu efektivitu vozidla.

Internetový obchod DAF Connect
Novou funkciou portálu DAF Connect je internetový obchod, ktorý pomáha prevádzkovateľom dopravy spravovať ich predplatné služby DAF Connect jednoduchým kliknutím. V dôsledku toho môžu byť zmluvy rozšírené o ďalšie služby on-line, čo zvyšuje užívateľskú prívetivosť a efektivitu.

Prehľad na prvý pohľad
„Internetový obchod veľmi uľahčuje správu predplatného,“ hovorí Jorg Wijnds, marketingový manažér služby DAF Connect. „On-line prístrojový panel prehľadne zobrazuje, ktoré aplikácie sú k dispozícii pre nákup alebo rozšírenie.“

Systém DAF Connect Open Platform
Ďalšou inováciou je vylepšenie otvorenej platformy DAF Connect, čo ilustruje veľké výhody služby DAF Connect oproti iným systémom pre správu vozového parku. Služba DAF Connect teraz podporuje jednoduchú integráciu s existujúcimi systémami správy vozového parku (FMS) a systémami riadenia dopravy (TMS) na základe dôveryhodných partnerstiev medzi vybranými tretími stranami.

Vylepšená integrácia softvéru tretích strán
Otvorená platforma DAF Connect tiež umožňuje dôveryhodným dodávateľom správy vozového parku tretích strán získavať dáta priamo zo služby Connect. Tým sa znižuje počet nákladných hardvérových modulov vo vozidle a je umožnená integrácia technológie plug & play, čo zákazníkom znižuje celkové náklady na vlastníctvo. Jorg Wijnds uzatvára: „Otvorená platforma DAF Connect je najlepším flexibilným riešením pre integráciu hardvéru profesionálnych prepravných riešení.“

Spoločnosť DAF rozširuje svoj prvotriedne elektrifikovaný produktový rad. Model DAF LF Electric pre mestský rozvoz s „nulovými emisiami“

Spoločnosť DAF Trucks predstavuje vozidlo LF Electric: plne elektrické rozvozové vozidlo s nosnosťou 19 ton, určené pre mestské aplikácie. Vozidlo najmodernejšie konštrukcie ponúka dojazd až 280 kilometrov.

Spoločnosť DAF zaujíma poprednú pozíciu v oblasti elektrických hnacích sústav pre úžitkové vozidlá. Spoločnosť DAF bola prvým európskym výrobcom nákladných vozidiel, ktorý uviedol na trh plne elektrický ťahač – model CF Electric (CHJS až 37 ton), ktorý je určený predovšetkým pre distribúciu do supermarketov a medzimestskú dopravu. Prednedávnom spoločnosť DAF rozšírila svoju ponuku vozidiel EV o model 6×2 CF Electric vybavený riadenou zadnou nápravou (CHV až 29 ton), čo je ideálne napríklad pre zvoz odpadu s „nulovými emisiami“.

Vozidlá radu CF Electric už nabehala niekoľko sto tisíc kilometrov pri predných zákazníkov a prispela ku skúsenostiam spoločnosti DAF s technológiou elektrickej hnacej sústavy. Nový model LF Electric je najnovším produktom spoločnosti DAF, ktorý disponuje plne elektrickou hnacou sústavou.

Pravidelné trasy

Elektromotor modelu LF Electric poskytuje menovitý výkon 250 kW (špička 370 kW) a menovitý krútiaci moment 1 200 Nm (špička 3 700 Nm). Napájanie je dodávané z akumulátora s lítiovým fosfátom železa (LFP), ktorého hrubý energetický obsah je 282 kWh (efektívny 254 kWh). Vďaka tomu má model LF Electric dojazd najmenej 280 kilometrov, pričom je veľmi tichý a má „nulové emisie“. To je viac než dostatočné pre potreby prevádzkovateľov mestskej distribučnej prepravy.

Akumulátory najnovšej generácie

Spoločnosť DAF používa u všetkých plne elektrických vozidiel takzvané akumulátory LFP (s lítiovým fosfátom železa čiže Lithium Ferro Phosphate). Ide o akumulátory najnovšej

generácie, ktoré v záujme udržateľnosti neobsahujú kobalt ani horčík. Navyše sú lepšie usporiadané, čo vedie k vyššej hustote energie na liter, a chemický princíp akumulátora zaisťuje vyššiu tepelnú bezpečnosť. Akumulátory LFP majú šesťročnú záruku, ktorá dokladá dôveru spoločnosti DAF v ich výkon, spoľahlivosť a životnosť.

Pomalé a rýchle nabíjanie

Špeciálnou vlastností nového vozidla DAF LF Electric je „kombinovaný systém nabíjania“. Systém umožňuje nabíjanie vozidla prostredníctvom bežnej elektrickej siete a je ideálny, keď sa vozidlo na konci dňa vráti na domácu základňu. Prostredníctvom pomalého nabíjania (400 V AC, 22 kW, tri fázy) možno akumulátor nabiť z 20 % na 80 % za 6,5 hodiny. Plné nabitie (z 0 % na 100 %) trvá až 12 hodín. Ak je k dispozícii špeciálne vybavenie, rýchle nabíjanie akumulátorov (650 V DC, 150 kW) bude trvať len 60 minút od 20 % do 80 % alebo 2 hodiny, aby sa akumulátory úplne nabili.  

e-PTO k dispozícii

Voliteľne je nový model DAF LF Electric k dispozícii s e-PTO 400 V pre napájanie pomocných zariadení, ako je inštalácia elektrického chladenia alebo elektrohydraulický žeriav. Tým sa eliminuje potreba samostatného generátora a výsledkom je kompletné rozvozové nákladné vozidlo s „nulovými emisiami“.

Dve varianty rázvoru

Model LF Electric je spočiatku k dispozícii v prevedení s podvozkom 19 ton, s možnosťou voľby rázvorov 5,3 alebo 5,85 metra. Vozidlo ponúka pre nadstavbu a užitočné zaťaženie hodnotu 11 700 kilogramov, čo je dostačujúce pre väčšinu aplikácií mestskej distribúcie.

Výhody vďaka DNA modelového radu LF

Je samozrejmé, že model LF Electric ťaží z rovnakej charakteristické DNA ako príbuzné modely so spaľovacím motorom. Rovnako ako každý model LF aj tento ponúka jednoduché nastupovanie, vynikajúci výhľad do všetkých strán, perfektné pohodlie vodiča a najmenší polomer otáčania v odbore, a tým aj vynikajúci manévrovateľnosť. Je dokonalým nákladným vozidlom pre každého vodiča zabezpečujúceho rozvoz v meste.

Rad DAF LF Electric, ktorý bol vyvinutý v úzkej spolupráci s Dana Inc, vstúpi do výroby v máji v Leyland Trucks vo Veľkej Británii.

 • DAF LF Electric | podvozok – technické údaje
 • Podvozok                                                      19 ton, 4×2
 • Rázvor                                                            5 300 milimetrov, 5 850 milimetrov
 • Hmotnosť podvozku                               7 300 kg
 • Užitočné zaťaženie                                  11 700 kg
 • Elektrický motor                                       Dana, permanentný magnet
 • Výkon                                                             250 kW (menovitý) / 370 kW (špičkový)
 • Krútiaci moment                                       1 200 Nm (menovitý) / 3 700 Nm (špičkový)
 • Kapacita akumulátora                            282 kWh (efektívna kapacita 254 kWh)
 • Dojazd plne nabitého vozidla              až 280 km / 175 míľ
 • Rýchle nabitie akumulátorov pri 150 kW20 % – 80 %  1 h, 0 % – 100 % 2 h
 • Pomalé nabíjanie cez noc pri 22 kW20 % – 80 % 6,5 h, 0 % – 100 % 12 h

DAF XF A CF S balíkom Ultimate od 1.159 EUR / mesiac

Balík DAF Ultimate na modeloch DAF XF a CF zahŕňa najmä: predné a zadné svetlomety LED, monitorovanie energie akumulátora, sledovanie tlaku v pneumatikách, prediktívny tempomat.


Mesačná splátka zahŕňa:
• Vozidlo s balíkom ULTIMATE s množstvom funkcií
• Operatívny leasing s Full Care kontraktom po dobu financovania
• Financovanie na 36 mesiacov, ceny bez DPH, detailné podmienky o kúpe u vášho dealera
Viacej (vrátane Ultimate+ upgrade) u vášho dealera alebo na:
https://www.daftrucks.sk

DAF CF a XF s balíčkom Ultimate: Dokonalé nákladné vozidlo pre majiteľov a vodičov

Spoločnosť DAF predstavuje balík Ultimate zložený z celého radu skvelých funkcií, ktoré ešte vylepšujú efektivitu, bezpečnosť a pohodlie modelov CF a XF. Balíček premení model CF alebo XF na dokonalé vozidlo pre vodiča i majiteľa. Pre prevádzkovateľov, ktorí vyžadujú najvyššiu možnú dostupnosť a efektívnosť je tu dokonca balíček Ultimate+.

Modely DAF CF a XF už mnoho rokov určujú štandardy efektivity a pohodlia. Nijako neprekvapí, že tieto vozidlá v priebehu rokov získali mnoho prestížnych ocenení, napríklad „International Truck of the Year“ (CF a XF), „Fleet Truck of the Year“ (XF), „Green Truck of the Year“ (CF) a „Construction Truck of the Year“ (CF).

Dokonalá efektivita

V rámci zaistenia vynikajúcej efektivity vozidla je jednou z primárnych funkcií balíčka Ultimate systém správy akumulátora. Monitoruje stav akumulátorov, ktorý je veľmi dôležitý pre optimálnu dostupnosť vozidla. Súčasťou balíčka je aj monitorovanie tlaku v pneumatikách. Neustále monitoruje tlak v pneumatikách a predstavuje dôležitý príspevok k zabezpečeniu maximálnej úspory paliva. Z rovnakého dôvodu sú modely DAF CF a XF s balíčkom Ultimate vybavené tiež prediktívnym tempomatom. Ide o inteligentný systém tempomatu, ktorý môže plánovať až dva kilometre dopredu a umožňuje hnacej sústave maximálne využívať kinetickú energiu vozidla. Je schopný zabezpečiť úsporu paliva až 4 %.

Svetlá LED pre zvýšenú bezpečnosť

Pre zvýšenie viditeľnosti, a preto i bezpečnosti obsahuje balíček Ultimate svetlomety LED a zadné svetlá LED, ktoré zabezpečujú intenzívne osvetlenie s nízkou spotrebou energie a prakticky neobmedzenou životnosťou. Týmto spôsobom môžu tiež prispieť k efektívnej prevádzke a nízkym celkovým nákladom na vlastníctvo.

Dokonalý komfort

Kabíny DAF sú v oblasti komfortu bezkonkurenčné: sú mimoriadne priestranné, môžu sa pochváliť skvele ergonomickým prevedením a navyše ponúkajú vodiči to najlepšie sedadlo a najpohodlnejšie lôžko na trhu. Aby sa muž či žena za volantom cítili ešte príjemnejšie, obsahuje balíček Ultimate dômyselné ovládanie klimatizácie od spoločnosti DAF. Štandardnou súčasťou balíčka je navyše aj napájanie pre príslušenstvo. Toto napájanie s parametrami 24 voltov/40 ampérov sa montuje na strešnú konzolu alebo skrinku nad čelným sklom a je špeciálne navrhnuté pre napájanie mikrovlnnej rúry.

Balíček Ultimate+

Prevádzkovatelia prepravy, ktorí chcú zájsť ešte ďalej a vyžadujú dokonalú úroveň efektivity a celkových nákladov na vlastníctvo, môžu zvoliť balík Ultimate+. Jeho súčasťou je online systém správy vozového parku DAF Connect, ktorý ponúka informácie o vozidle a vodičovi v reálnom čase a je nevyhnutný pre zvýšenie dostupnosti vozidlá, zníženie nákladov a optimalizovanie efektivity logistických operácií. Súčasťou balíčka Ultimate+ je tiež zmluva o opravách a údržbe DAF MultiSupport Flex Care Repair & Maintenance, ktorá znižuje neočakávané náklady a zabezpečuje, aby bolo vozidlo vždy v dokonale udržiavanom stave.

Dokonalé modely CF a XF

Atraktívne balíčky Ultimate a Ultimate+ zvyšujú efektivitu, bezpečnosť a pohodlie každého nového vozidla CF a XF na najvyššiu možnú úroveň. Balíčky je možné objednať takmer pre každé nové vozidlo CF a XF poháňané motormi PACCAR MX-11 alebo MX-13.

Spoločnosť DAF predstavuje model CF Electric s predĺženým dojazdom

Spoločnosť DAF Trucks robí ďalší krok vo vývoji elektrických hnacích sústav: zdvojnásobuje dojazd modelu DAF CF Electric, vybaveného technológiou VDL e-power, na viac ako 200 kilometrov. Predstavenie novej generácie akumulátorov navyše znamená zníženie hmotnosti o 700 kg, čo sa priamo prejaví ako vyšší užitočné zaťaženie.

Spoločnosť DAF sa pohybuje na samej špici vývoja a predaja plne elektrických nákladných vozidiel. Skúšobná prevádzka prvých modelov CF Electric sa začala už v roku 2018 u nemeckých a holandských zákazníkov. Následne sa začala predávať druhá generácia, vybavená novým softvérom a novou prístrojovou doskou.

Ťahač a podvozok
Model DAF CF Electric je ideálny vďaka svojim nulovým emisiám a tichému použitiu v mestských oblastiach a spĺňa všeobecné požiadavky na distribúciu, dodávky do supermarketov a zvoz odpadu. Spoločnosť DAF aktuálne ponúka model CF Electric ako ťahač 4×2 (CHJS 37 ton) a ako vozidlo s podvozkom v konfigurácii 6×2 s riadenou vlečnou nápravou pre maximálnu manévrovateľnosť (CHJS 28 ton).

Osvedčená a spoľahlivá technológia
Najnovšia generácia vozidiel CF Electric stavia na osvedčenej spoľahlivosti a užívateľskej prívetivosti predchádzajúcich generácií. Novo je v súčasnej generácii doplnený lítiumiónový akumulátor s kapacitou 350 kWh (efektívna kapacita 315 kWh). Okrem väčšieho množstva energie je akumulátor tiež oveľa ľahší – o celých 700 kg. Toto zníženie sa priamo prejavuje vo vyššej kapacite užitočného zaťaženia. Akumulátor je uložený v gélu, preto teplota vždy zostáva v rozmedzí 25 až 40 stupňov Celzia bez ohľadu na počasie, čo podporuje výdrž a konzistentný výkon akumulátora.

500 kilometrov denne na elektrický pohon
Vďaka zvýšenej kapacite akumulátora, ktorý má pritom stále rovnaké rozmery, má teraz model CF Electric dojazd viac ako 200 kilometrov. To je dvojnásobok v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami. Úplné nabitie akumulátora sa zvyčajne vykonáva v domovskej základni vozidla a trvá približne 75 minút pri použití nabíjacej stanice s výkonom 300 kilowattov.

Dobíjaním akumulátora pri nakládke alebo vykládke či počas prestávky v prevádzke vozidla je možné v modeli DAF CF Electric prejsť až 500 kilometrov denne úplne na elektrický pohon. To je veľmi výhodné z hľadiska produktivity a efektivity vozidlá.

Konkrétne rady ohľadne nadobudnutia a použitia
Používanie elektrických vozidiel vyžaduje od zákazníkov špecifický prístup. To je dôvod, prečo spoločnosť DAF ponúka svojim zákazníkom podporu prostredníctvom pokročilých modelov simulácie trasy, ktoré napomáhajú čo najefektívnejšiemu plánovaniu pre vozidlo, vrátane praktických rád k šikovnému a účinnému dobíjaniu akumulátora. Spoločnosť DAF taktiež ponúka poradenstvo – spolu s vybranými dodávateľmi, ako je spoločnosť VDL –, týkajúce sa optimálnej infraštruktúry pre nabíjanie. 

Predaj začína v septembri
Model CF Electric s predĺženým dojazdom sa začne predávať v septembri, pričom prvé dodávky sa predpokladajú na začiatku roka 2021.

„Dôležitý krok vpred“
„Vďaka predĺženému dojazdu upevňuje model CF Electric našu čelnú pozíciu v oblasti elektrickej cestnej prepravy,“ uvádza Ron Borsboom, výkonný riaditeľ produktového vývoja v spoločnosti DAF. „Toto vozidlo bolo vyvinuté v reakcii na silnejúce požiadavky na zvýšenie kvality ovzdušia v našich mestách a zníženie emisií CO2. Päťsto kilometrov denne úplne na elektrický pohon už je parameter, s ktorým môžu prevádzkovatelia prepravy lepšie pracovať.“

DAF CF Electric | Ťahač FT – Technické údaje

Podvozok                                                                    4×2

Rázvor                                                                        380 centimetrov

Hmotnosť ťahača                                                         9 000 kg

Elektromotor                                                               210 kW

Krútiaci moment                                                           2 000 Nm

Kapacita akumulátora                                                  350 kWh (efektívna kapacita 315)
Dojazd plne nabitého vozidla                                        až 220 km
Rýchle nabitie akumulátorov                                         75 minút (pri 300 kW)

DAF CF Electric | Podvozek FAN – Technické údaje

Podvozok                                                                    6×2, vlečená náprava

Rázvor                                                                        380/420/460/480 centimetrov

Hmotnosť vozidla s podvozkom                                    10 200 kg

Elektromotor                                                               210 kW

Krútiaci moment                                                           2 000 Nm

Kapacita akumulátora                                                  350 kWh (efektívna kapacita 315)

Dojazd plne nabitého vozidla                                        až 220 km

Rýchle nabitie akumulátorov                                         75 minút (pri 300 kW)

Modely DAF XF a CF získali ocenenie Good Design Awards

Modelové rady DAF CF a XF získali prestížne medzinárodné ocenenie Good Design Awards za svoj „vynikajúci dizajn a inováciu“. Cenu v kategórii Produktový dizajn v automobilovom priemysle a doprave udeľuje 55 členov poroty z organizácie Good Design Awards, ktorá sídli v Austrálii. Spoločnosť DAF Trucks predstavila nové modelové rady CF a XF na austrálskom trhu tento rok v marci.

Každoročné ocenenie Good Design Awards je jedným z najstarších a najprestížnejších medzinárodných ocenení za dizajn a inovácie: jeho história siaha až do roku 1958. Od zavedenia vozidiel radu DAF LF, CF a XF novej generácie zbiera spoločnosť DAF ceny na celom svete, okrem iného napríklad tituly pre nákladné vozidlá roka International Truck of the Year, Fleet Truck of the Year, Green Truck of the Year a Construction Truck of the Year.

„Pozitívny vplyv na podnikanie a životné prostredie“

Porota Good Design Awards vyjadrila pochvalu vozidlám DAF CF a DAF XF: „Stanovujú nový štandard v zmysle štýle, funkcie, bezpečnosti, trvalej udržateľnosti a výkonnosti nákladných vozidiel. Inovatívny prístup dal vzniknúť vozidlu, ktoré má pozitívny vplyv na koncového používateľa, na podnikanie aj na životné prostredie. Design ponúka chytrú kombináciu aerodynamického prevedenia a vlastností a tiež zdokonalenú hnaciu sústavu, čo viedlo k vzniku vozidlá s ekologickejšími vlastnosťami pre životné prostredie, ktoré napriek tomu poskytuje lepší výkon.“

„Sofistikované a dômyselné prevedenie“

Dizajn interiéru pripomína osobný automobil, takže ako uviedla porota vo svojom rozhodnutí: „To dopĺňa sofistikované a dômyselné prevedenie nákladného vozidla. Je výbornou ukážkou ergonomického usporiadania, príležitostí na prispôsobenie, použitie pevných a trvanlivých materiálov a vynikajúcich vlastností z hľadiska odtlmeniu hluku a vibrácií. Tieto funkcie zaisťujú koncovému užívateľovi potrebné pohodlie.“

Tvrdá a oddaná práca

Richard Zink, riaditeľ marketingu a predaja a člen predstavenstva spoločnosti DAF Trucks: „Ocenenie Good Design Awards je viac než len symbol vynikajúceho dizajnu – predstavuje tvrdú a oddanú prácu spoločnosti DAF Trucks na konečnom cieli: zvýšiť ziskovosť podnikania našich zákazníkov na jednej strane a ponúknuť maximálne pohodlie pri každodennej práci vodičom vozidiel DAF na strane druhej.“

Rekordný počet 835 prihlásených

Ocenenie Good Design Awards v roku 2020 prilákalo rekordný počet prihlášok s ohromujúcimi 835 dizajnovými projekty, ktoré boli pri tohtoročnom udeľovaní cien hodnotené. Ďalšie informácie o ocenenie Good Design Awards nájdete na webovej stránke https://good-design.org/.

Spoločnosť DAF rozširuje zavádzanie školenie EcoDrive+ v Európe

Spoločnosť DAF zavádza školenie EcoDrive+ na celoeurópskom základe. Interaktívny školiaci program učí vodiča nového vozidla DAF, ako optimálne využívať systémy vo vozidle. Výsledkom je výrazné zníženie spotreby paliva, nižšie náklady na údržbu a spokojní vodiči.

Súčasťou dodávky nového vozidla DAF série LF, CF alebo XF je vždy komplexný popis funkcií vozidla. Hneď ako je všetko vysvetlené a kľúče odovzdané, dostane vodič tiež poukaz na program školenia DAF EcoDrive+. Tento poukaz platí šesť mesiacov a vodič ho môže využiť na účasť na intenzívnom, osobnom školeniu vo svojom vlastnom nákladnom vozidle. Školenie zaisťuje inštruktor vyškolený a certifikovaný spoločnosťou DAF.

Maximálny výkon z každej kvapky nafty

„Každé nové nákladné vozidlo DAF má na palube mnoho systémov (niekedy voliteľných), ktoré umožňujú dosiahnuť efektívnejšie, bezpečnejšie a uvoľnenejšie jazdy, „vysvetľuje Pascal Hochstenbach z Akadémie DAF pre vodiča. „Iba keď viete, ako systémy používať, môžete získať maximálny výkon z každej kvapky nafty.“

Menšie opotrebenie

Ďalšou výhodou znalosti správneho používania motorovej brzdy a systémov typu adaptívny tempomat je následné menšie opotrebenie bŕzd. Systémy ako ACC a AEBS zase prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti cestnej premávky. Ako uvádza P:Hochstenbach: „Vodič, ktorý pozná svoje vozidlo skrz naskrz, má tiež oveľa väčší pôžitok z jazdy. Práve preto sa čas investovaný do programu školení DAF EcoDrive+ rozhodne vyplatí.“

O 10 % efektívnejší

Program školenia EcoDrive+ zvyčajne trvá približne jeden deň a zahŕňa ako teoretickú, tak praktickú časť. „Naši vodiči, ktorí absolvovali školenie, jazdí najmenej o 10 % efektívnejšie. To je pôsobivá návratnosť investícií,“ hovorí Marek Gunia, riaditeľ prepravy v poľskej spoločnosti BATIM. „Všimol som si tiež výrazného zníženia škôd na vozidlách. Školenie EcoDrive+ zlepšuje vodičské zručnosti a znalosti rôznych systémov vozidla. Vďaka tomu sú moji vodiči ešte väčšie profesionáli a je poznať, že sú v práci spokojnejší.“

Implementovanie
Vodičom nových vozidiel DAF vo Francúzsku, Nemecku, Poľsku, Holandsku, Taliansku, Španielsku a Veľkej Británii je školenie ponúkané štandardne. V závislosti od miestnych opatreniach v súvislosti s epidémiou COVID-19 bude spoločnosť DAF v blízkej budúcnosti zavádzať program školenia DAF EcoDrive+ v celej Európe.

Spoločnosť DAF Trucks dodala do Belehradu 44 vozidiel pre upratovanie mesta.

Spoločnosť DAF dodala 44 plne vybavených vozidiel pre upratovanie mesta Belehradu, hlavného mesta Srbskej republiky. Dodávka sa skladá z vozidiel LF a CF s rôznymi konfiguráciami podvozkov a nadstavieb.

Vozidlá DAF teraz tvorí polovicu vozového parku z 200 vozidiel pre upratovanie mesta Belehradu. Rozhodnutie prideliť zákazku v poslednom výberovom konaní opäť spoločnosti DAF vychádzalo z troch kľúčových prvkov: osvedčených servisných služieb, spoľahlivosti vozidiel a skutočnosti, že spoločnosť Gradska Ćistoća, zaisťujúca upratovanie mesta, môže zakúpiť a vykonávať servis plne vybavených vozidiel vrátane nadstavieb u miestneho DAF dealera Braca Crnomarkovic.

Vozidlá na zvoz odpadu
Spoločnosť Gradska Ćistoća je zodpovedná nielen za zvoz odpadu v Belehrade, ale aj za čistenie ulíc a udržiavanie prejazdnosti ciest, keď sneží. Okrem vozidiel na zvoz odpadu s bočným nakladaním a horným nakladaním s kapacitou 18 a 22 m3 obsahovala objednávka tiež cisternové vozidlá pre postrek ulíc a zametače, ktoré možno v zime ľahko konvertovať na snežné pluhy.

Srbské hlavné mesto sa rozrastá
„Belehrad sa neustále rozrastá, rovnako ako rastie počet jeho obyvateľov,“ uvádza Marko Popadic, riaditeľ spoločnosti Gradska Ćistoća. „V súčasnosti žije v meste a na predmestiach 1,7 milióna ľudí. Pracovné vyťaženie sa zvyšuje, a z toho dôvodu sa naše služby musia zlepšiť a zrýchliť. To znamená, že pre nás služby poskytované organizáciou dealera DAF a spoľahlivosť vozidiel majú kľúčovú dôležitosť. Nahradenie existujúcich vozidiel novými vozidlami DAF pomáha našim zamestnancom pracovať efektívnejším, bezpečnejším a hygienickejším spôsobom.“

Mimoriadna hrdosť
„V Srbsku sme zatiaľ takto veľkú objednávku nemali,“ hovorí Richard Zink, člen správnej rady spoločnosti DAF zodpovedný za marketing a predaj. „Spoločne s dealerom DAF Braca Crnomarkovic sme dodali kompletné riešenie, ktoré perfektne spĺňa potreby spoločnosti Gradska Ćistoća, zaisťujúcej upratovanie mesta. Tá má teraz vozový park približne 100 vozidiel DAF, ktoré sa starajú, aby boli ulice Belehradu čisté. To je niečo, na čo sme mimoriadne hrdí.“

Nezaťažuje firemný rozpočet! Už od 990 EUR mesačne.

Nové vozidlo DAF XF s mesačnou splátkou financovania už od 990 Eur pri uzavretí zmluvy o operatívnom lízingu na 36 mesiacov s dohodnutým nájazdom 100 000 km za rok. Ponuka platí pri uzavretí servisného kontraktu Full Care s mesačnou splátkou 109 Eur mesačne (Výsledná celková mesacná splátka je 1 099 eur). Akcia je platná maximálne na dve vozidlá
pre jedného zákazníka a pri dodaní a registrácii vozidiel do 30. novembra 2020. Ponuka podlieha kreditnému schváleniu.
Splátka nezahŕňa DPH a poistenie. Servisná zmluva Full Care kryje poruchy na celom vozidle, zahŕňa preventívnu údržbu a asistenčnú službu DAF ITS.
Je výslovne uvedené, že tento dokument slúži len ako východiskový bod pre ďalšie rokovanie. Všetky návrhy spoločností DAF a PACCAR Financial na uzavretie zmluvy, či už sú určené konkrétnemu zákazníkovi alebo nie, možno kedykoľvek odvolať a považujú sa za oslovenie potenciálneho kupujúceho / nájomcu za účelom prípravy nezáväznej ponuky. Priložený obrázok je ilustračný, konečná špecifikácia a typ sa môžu líšiť. Všetky
dodatočné opcie výbavy vozidla, zmena km nájazdu a doby trvania servisného kontraktu splátku navyšujú.