LF Aerobody

Maximálna úspora paliva

Spoločnosť DAF predstavuje nový model LF Aerobody, 12tunové rozvážkové vozidlo, dodávané z výroby s aerodynamickou nadstavbou PACCAR. Vďaka kombinácii nadstavby a špeciálne vyvinutej sady spojlerov je možné v bežnej rozvozovej prevádzke dosiahnuť výrazné zníženie spotreby paliva a emisií CO2.

Ideálne aerodynamické vlastnosti sú u nového modelu DAF LF Aerobody dosiahnuté vďaka zvažujúcej sa streche nadstavby v prednej časti. Strecha nadstavby plynulo nadväzuje na strešný spojler kabíny. V strednej časti sa potom strecha nadstavby mierne zvažuje dolu a ďalej tak zlepšuje aerodynamické vlastnosti. Rohy a hrany nadstavby sú zaoblené pre lepšie obtekanie vzduchu. Kabína je vybavená celou sadou aerodynamických prvkov, zahrňujúcich sadu bočných límcov a strešný spojler. Táto sada zaisťuje dokonalú integráciu kabíny a nadstavby.

Vďaka zlepšeniu aerodynamických vlastností je v bežnej rozvozovej prevádzke možné dosiahnuť zníženie spotreby paliva o viac ako 4 % a znížiť tak aj emisie CO2. Pri cestovnej rýchlosti 85 km/h môže byť nové vozidlo LF Aerobody Euro 6 v porovnaní s vozidlom s konvenčnou nadstavbou až o 8 % úspornejšie.

16 alebo 17 europaliet Vozidlá LF Aerobody s nadstavbami PACCAR vyrába spoločnosť Leyland Trucks vo Veľkej Británii. Nadstavba má vnútorné rozmery 6,75 alebo 7,05 metra a pojme tak 16 alebo 17 europaliet. Štandardne je vybavená zadným zdvíhacím čelom s nosnosťou 1 500 kg a pre lepší prístup do nadstavby môžu byť na pravej strane nadstavby umiestnené dvere.

Vozidlo DAF LF Aerobody sa rovnako ako ostatné modely radu LF vyznačuje špičkovými jazdnými vlastnosťami a ľahkým ovládaním. Vďaka malému polomeru otáčania, ľahkému nastupovaniu do kabíny a nízkej pohotovostnej hmotnosti je to ideálne rozvážkové vozidlo. Model LF Aerobody ponúka mimoriadne úsporné motory Euro 6. Na výber je 4,5-litrový štvorvalec PACCAR PX-5 s výkonom 112 kW (152 k) a 6,7-litrový šesťvalec PACCAR PX-7 s výkonom 186 kW (253 k).

Nakonfigurujte si svoj DAF Euro 6

Nech sú vaše požadavky akékoľvek, vždy nájdete vozidlo DAF, ktoré ich splňujú. Pomocou nástroja DAF Truck konfigurátor zistite, ktoré vozidlo Euro 6 sa nejlepšie hodí pre uspokojenie vašich potrieb.

Ďalšie informácie

Služby

Efektivná preprava si vyžaduje viac než len dokonalé nákladné vozidlo. Spoločnosť DAF preto ponúka kompletné riešenie pre prepravu. Za každým vozidlom sa skrýva profesionálna organizácia a medzinárodná sieť servisných dealerov. Pomôžu vám s výberom vhodného vozidla, zariadia financovanie a budú váš vozový park udržovať v perfektnom stave.

Ďalšie informácie

Aktuality

  1. Ponuka jazdených vozidiel

    Ďalšie informácie

  2. Archív