Exteriér

S prihliadnutím na výkonný a elegantný vzhľad predstavuje nový model XF navštívenku pre každého prepravného operátora. Pôsobivý predok, mohutná čierna mriežka chladiča a atraktívne štýlové prvky – to nemôže byť nič iné než nový model XF.

Dizajn

Dizajn sa snúbi s funkčnosťou

Pri vývoji novej série XF pokračovala spoločnosť DAF v rozvoji svojej mimoriadne uznávanej koncepcie kabíny, ktorá je známa svojou priestrannosťou a praktickým komfortom.

 • Kompletne prepracovaná predná časť spolu s novými blatníkmi, nárazníkmi a bočnicami dodáva vozidlu veľmi moderný vzhľad
 • Maximálna pozornosť bola venovaná aerodynamike a optimalizácii prietoku vzduchu
 • Nové čelné svetlomety a voliteľná technológia LED predstavujú prvú takúto možnosť v rámci priemyslu nákladných automobilov. Získate maximálny svetelný výstup, maximálnu životnosť a minimálnu spotrebu energie.

Vonkajšie osvetlenie

Vonkajšie osvetlenie

Nové svetlomety štandardne obsahujú halogénové žiarivky H7 spolu s prevádzkovými svetlami na denné svietenie (4 LED diódy). Technológia LED svetlometov je súčasťou doplnkovej výbavy – prvýkrát v odvetví nákladných automobilov. LED svetlomety zaručujú najvyšší svetelný výkon s maximálnou životnosťou a minimálnou spotrebou energie. Dostupné sú aj doplnkové ostrekovače svetlometov, elegantne začlenené do nových svetlometov.

Aerodynamické vlastnosti

Optimálny prietok vzduchu

Strešné a bočné spojlery znižujú spotrebu paliva a emisie CO2 až o 10 percent. Spojlery predstavujú novinku a sú citlivo prispôsobené pre vozidlá s väčšou šírkou 2,55 m.

To isté platí aj pre aerodynamické blatníky s integrovanými smerovkami, ktoré sú dokonale viditeľné pre cyklistov a chodcov a zvyšujú celkovú úroveň bezpečnosti.

Súvisiace informácie

DAF XF Euro 6 manuál pre vodičov

Jazdíte s nákladným vozidlom DAF XF Euro 6? Pozrite si instruktážne videá pre vodičov na kanále YouTube.

Zobraziť zoznam záznamov

Nakonfigurujte si svoj DAF Euro 6

Nech sú vaše požadavky akékoľvek, vždy nájdete vozidlo DAF, ktoré ich splňujú. Pomocou nástroja DAF Truck konfigurátor zistite, ktoré vozidlo Euro 6 sa nejlepšie hodí pre uspokojenie vašich potrieb.

Ďalšie informácie

Aktuality

 1. DSCF4425sss

  Ponuka jazdených vozidiel

  Ďalšie informácie

 2. DAF_KALENDER2018_600X360_WH.indd

  Nový rad vozidiel XF a CF je kompletný

  Ďalšie informácie

 3. Archív