Karoséria

Podvozok predstavuje výsledok úplne nového vývoja. Ponúka vysoké úžitkové zaťaženie vďaka nízkej pohotovostnej hmotnosti. Vynikajúca pevnosť zabezpečuje špičkové jazdné charakteristiky. Jednotlivé súčasti sú inteligentne rozmiestnené s prihliadnutím na maximálnu efektívnosť. Dokonalý základ, na ktorom je možné stavať.

Pevný a ľahký

Úplne nový rám podvozka novej série XF

V prednej časti rámu podvozka je priestor na mimoriadne široký chladič motora. Chladič chráni aj pevný nosník v prednej časti so systémom ochrany Front Underrun Protection. Pevná a tvrdá predná časť podvozka vozidla zabezpečuje presné riadenie.

Nový systém Stabilink v odpružení zadnej nápravy nielenže znižuje pohotovostnú hmotnosť vozidla, ale zlepšuje aj ovládateľnosť vozidla. Nápravy, odpruženie náprav a riadenie sú navrhnuté úplne nanovo, aby sa znížila pohotovostná hmotnosť vozidla a zlepšil sa jeho výkon.

Schéma podvozka

Úplne nová konštrukcia podvozka

V prípade vozidiel DAF bolo vytvorenie čo najväčšieho priestoru na podvozku prioritou. Napriek existencii systému EAS (systém následnej úpravy výfukových plynov) s katalyzátorom SCR a filtrom tuhých častíc na čistenie výfukových plynov bolo cieľom získať palivové nádrže s celkovým objemom 1 500 l na nápravách s rozchodom 3,80 m a dostatočný priestor na inštaláciu jednotiek čerpadiel, hydraulických nádrží a schránok na náradie. Na dosiahnutie cieľa sú akumulátory umiestnené v zadnej časti nápravy a štandardná nádoba na AdBlue s objemom 90 litrov (voliteľná nádoba s objemom 140 l) sa nachádza za kabínou. Na účely jednoduchého používania je možné túto nádobu plniť priamo spoza kabíny.

Súvisiace informácie

DAF XF Euro 6 manuál pre vodičov

Jazdíte s nákladným vozidlom DAF XF Euro 6? Pozrite si instruktážne videá pre vodičov na kanále YouTube.

Zobraziť zoznam záznamov

Nakonfigurujte si svoj DAF Euro 6

Nech sú vaše požadavky akékoľvek, vždy nájdete vozidlo DAF, ktoré ich splňujú. Pomocou nástroja DAF Truck konfigurátor zistite, ktoré vozidlo Euro 6 sa nejlepšie hodí pre uspokojenie vašich potrieb.

Ďalšie informácie

Aktuality

  1. Ponuka jazdených vozidiel

    Ďalšie informácie

  2. Archív