The New XF dashboard

Špičkový komfort vodiča

Nové úrovne pohodlia vodiča sú ďalšou dôležitou súčasťou nových modelov CF a XF. Pridali sme funkcie, vďaka ktorým je kabína ešte atraktívnejšie a pohodlnejšie miesto na prácu, každodenné činnosti a spánok. K dispozícii je mnoho nových voliteľných prvkov, ktoré umožňujú prispôsobiť interiér a získať tak bezkonkurenčné pohodlie a luxus. Navyše sme zaviedli veľa inovácií, vďaka ktorým je jazda jednoduchšia, bezpečnejšia a zábavnejšia.


Sen každého vodiča

Sen každého vodiča

Nové modely CF a XF stavajú na vynikajúcich štandardoch v oblasti pohodlia vodiča, ktorými sú nákladné vozidlá DAF známe po celom svete. Ponúkajú najväčší interiérový priestor na trhu, najlepšie a najväčšie lôžka a úplne nový atraktívny vzhľad. Nové série CF a XF: to najlepšie pre každého vodiča!

Pohodlná klimatizácia

Kompletne vynovená riadiaca jednotka klimatizácie sa vyznačuje výnimočným pohodlím a jednoduchosťou používania. Disponuje jednodotykovým odmrazovaním, ventiláciou pri parkovaní, kúrením pri parkovaní s časovačom, kúrením počas prestávky a automatickou recirkuláciou vzduchu a možno ju ovládať aj pomocou riadiacej jednotky na zadnej stene. To predstavuje pre vodiča maximálne pohodlie. Okrem toho je nový systém na ovládanie teploty a klimatizácie mimoriadne účinný, čím prispieva k najnižším celkovým nákladom na vlastníctvo.

Pohodlná klimatizácia
Ešte lepšie informácie pre vodiča

Ešte lepšie informácie pre vodiča

Rozšírili sme informácie dostupné pre vodiča, vďaka čomu môže jednoducho vykonávať potrebné činnosti. Nádherná a prehľadná prístrojová doska využíva nový typ písma a nový štýl, vďaka čomu je ešte čitateľnejšia. Informačný panel vodiča taktiež poskytuje viac informácií, čím sa zvyšuje pohodlie a efektívnosť vodiča. V záujme ešte výkonnejšieho používania sú jednotlivé nastavenia zoskupené na prístrojovej doske logickejším spôsobom a systém Driver Performance Assistant (DPA) ponúka ešte viac tipov na hospodárnu jazdu.

Vnútorné osvetlenie prispôsobené potrebám vodiča

Kompletne sme prepracovali vnútorné osvetlenie, ktoré sa odteraz ovláda inovatívnym otočným spínačom. Toto ovládacie tlačidlo sa nachádza v strede konzoly prístrojovej dosky, vďaka čomu je vždy na dosah. Vodič si môže vybrať z rôznych režimov osvetlenia pre jazdu aj oddych, a navyše je k dispozícii aj funkcia stmievania. A na zabezpečenie dokonalého pohodlia sa vypínač nachádza aj na zadnej stene.

Vnútorné osvetlenie prispôsobené potrebám vodiča
Spínače konfigurovateľné vodičom

Spínače konfigurovateľné vodičom

Vďaka inteligentnej elektronike vozidla možno polohu jednotlivých spínačov upraviť podľa osobných preferencií vodiča. To zvyšuje pohodlie vodiča, ako aj maximálnu efektivitu používania vozidla. Tieto spínače okrem toho uľahčujú servisným dealerom a výrobcom karosérií pridávať nové funkcie bez nutnosti inštalovať dodatočné ovládacie panely.

Najlepší interiér vo svojej triede

Nové teplé a vkusné pieskové farby prístrojovej dosky, sedadiel, závesov, matracov, bočných stien a zadnej steny dodávajú interiéru skvelý vzhľad a vytvárajú prostredie, v ktorom sa každý vodič cíti pohodlne a ako doma. Vrcholom luxusu a pohodlia je nová séria Exclusive Line. Odlišuje sa prístrojovou doskou a dverovými panelmi v koňakovej farbe, ako aj štýlovými prieduchmi s hliníkovými prvkami. 5-hviezdičkové prostredie na prácu a oddych.

Najlepší interiér vo svojej triede

Ďalšie podrobnosti o nových sériách CF a XF

 • Hnacia sústava

  DAF-xf-tailored

  Najvyššia palivová efektívnosť v odvetví je výsledkom dokonale integrovanej hnacej sústavy, ktorá využíva najlepšie motory, prevodovky a zadné nápravy vo svojej triede.

 • Ideálny základ pre akúkoľvek nadstavbu

  DAF-xf-tailored
 • Dizajn exteriéru

  DAF-xf-tailored

  Vďaka novým dizajnovým prvkom sú nové modely CF a XF najatraktívnejšie nákladné automobily na cestách. Prispievajú aj k vynikajúcej aerodynamike, vďaka čomu sa zvyšuje efektívnosť prepravy.

Get Adobe Flash player

Aktuality

 1. Ponuka jazdených vozidiel

  Ďalšie informácie

 2. Archív