Vysoké užitočné zaťaženie a perfektná manévrovateľnosť:


Nové ťahače série CF a XF so zadnou riadenou vlečnou nápravou

Spoločnosť DAF predstavuje ťahače série CF a XF so zadnou riadenou vlečnou nápravou. Tieto vozidlá boli vyvinuté špeciálne pre taký typ prevádzky, kde je vyžadovaná vysoká užitočná hmotnosť a perfektná manévrovateľnosť.

Trojnápravové ťahače série CF a XF sú vybavené zadnou riadenou vlečnou nápravou s jednomontážou o nosnosti 7,5 tony, ktorá je umiestnená za hnanou 13-tonovou nápravou. Vďaka tomu sú nové ťahače ideálne pre taký typ prevádzky, kde je potrebné často manévrovať v obmedzenom priestore a pritom je vyžadované vysoké užitočné zaťaženie alebo je vozidlo vybavené nakladacím žeriavom za kabínou. Ťahače série CF a XF so zadnou riadenou vlečnou nápravou sa preto skvele hodí pre prepravu stavebných materiálov a strojov.

Spoločnosť DAF ponúka u nových trojnápravových ťahačov série CF a XF výber medzi 10,8-litrovým motorom PACCAR MX-11 a 12,9-litrovým motorom PACCAR MX-13 s výkonmi od 291 kW/396 k do 375 kW/510 k. V rámci programu DAF Transport Efficiency boli vykonané dôležité vylepšenia týchto motorov a v kombinácii s modernými technológiami, ako je prediktívny tempomat s prediktívnym radením a režim Eco Mode, je možné dosiahnuť úsporu paliva až 5 %.

Ťahač série CF so zadnou riadenou vlečnou nápravou sa dodáva s kabínou Day Cab, Sleeper Cab alebo Space Cab, rad XF je k dispozícii s kabínou Space Cab a Super Space Cab. Všetky modely sú teraz vo výrobnom programe značky DAF.

DAF CF FTN 6x2

Aktuality

  1. Ponuka jazdených vozidiel

    Ďalšie informácie

  2. Archív