Spoločnosť  PACCAR  rozširuje  svoju  ponuku  motorov pre severoamerický trh o nový  model  PACCAR MX-11 s výkonom  až  320 kW a s krútiacim  momentom 2 100 Nm.  Motor  PACCAR MX-11 dopĺňa mnohokrát ocenený motor PACCAR MX-13. V ťahačoch Kenworth a Peterbilt sa objaví v januári 2016.

Motor PACCAR MX-11 si svoju premiéru na európskom trhu odbil v roku 2013. Od tej doby tento motor poháňa už viac ako desať tisíc vozidiel značky DAF. „Motor PACCAR MX-11 bol vyvinutý s ohľadom na maximálny výkon a efektivitu pri nízkej spotrebe paliva. Významnú úlohu hrala aj dlhá životnosť a maximálna spoľahlivosť, rovnako ako tichý a pokojný beh,“ hovorí viceprezident spoločnosti PACCAR Landon Sproull. „Viac ako päťdesiat rokov skúseností s vývojom a výrobou motorov umožňuje spoločnosti PACCAR držať si pozíciu špičkového výrobcu vznetových motorov na svete,“ dodáva Sproull.

Motor PACCAR MX-11 so zdvihovým objemom 10,8 l sa vyznačuje kombináciou najnovších inovácií a časom preverených technológií. Vďaka tomu je motor MX-11 veľmi ľahký a jeho vynikajúce parametre ho predurčujú k tomu, že môže byť použitý pre pohon vozidiel v rôznych aplikáciách. Jeho konštrukcia s rozvodmi DOHC (Double Overhead Camshaft) a liatina CGI (materiál na výrobu bloku valcov a hláv motora) sú zárukou odolnosti a bezkonkurenčnej životnosti 1,6 milióna km. Motor PACCAR MX-11 využíva systém vstrekovania paliva Common Rail, kedy je palivo vstrekované do valca pod tlakom až 2 500 barov, čo optimalizuje spaľovanie, znižuje spotrebu paliva a hlučnosť motora.

PACCAR MX-11 NA

Aktuality

  1. Ponuka jazdených vozidiel

    Ďalšie informácie

  2. Archív