Spoločnosť PACCAR sa v týždni od 7. januára zúčastňuje veľtrhu CES 2019, ktorý sa koná v Las Vegas v štáte Nevada. CES je jedným z najväčších svetových podujatí, na ktorom sa predstavujú posledné technologické inovácie. PACCAR tu vystavuje tri vozidlá s nulovými emisiami s elektrickým pohonom. Dva modely majú energiu uloženú v elektrických akumulátoroch – Peterbilt Model 579EV a Peterbilt Model 220EV, tretí model – Kenworth T680 – získava elektrickú energiu pre pohon z vodíkových palivových článkov vyvinutých v spolupráci so spoločnosťou Toyota. Tieto nákladné vozidlá sú určené pre celý rad aplikácií a typov prevádzky, okrem iného cestnú prepravu tovaru, dopravu v prístavoch a mestskú rozvážku.

V stánku spoločnosti PACCAR v blízkosti stanice dráhy monorail Westgate môžu návštevníci zasadnúť do kabín vozidiel a tiež preskúmať ich inovatívne pohonné ústrojenstva. Ďalej sa môžu zoznámiť s ďalšími modernými technológiami PACCAR, ktoré zákazníkom zaisťujú vyššiu efektivitu prevádzky. Patrí medzi ne napríklad asistenčné systémy novej generácie, tzv. Platooning (radenie nákladných súprav do riadených kolón) a systémy pre interakciu človeka a stroja.

 

Kenworth, Peterbilt a DAF, ktoré patria do spoločnosti PACCAR, sú lídrami v oblasti vývoja úžitkových vozidiel s alternatívnym pohonným ústrojenstvom. Kenworth, Peterbilt a DAF už v spolupráci so zákazníkmi v Severnej Amerike a v Európe testujú v bežnej prevádzke vozidla s elektrickým pohonom s energiou uloženou v akumulátoroch alebo s vodíkovými palivovými článkami a takisto hybridné pohony. „PACCAR víta každú príležitosť k vývoju pohonných systémov novej generácie, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a ktoré našim zákazníkom prinášajú vyššiu efektivitu prevádzky,“ uviedol Landon Sproull, viceprezident spoločnosti PACCAR.  

Kyle Quinn, technologický riaditeľ spoločnosti PACCAR, k tomu poznamenal: „PACCAR investuje prostriedky do najnovších technológií v rámci celého portfólia svojich špičkových produktov a služieb. PACCAR Innovation Center v kalifornskom Silicon Valley zaisťuje spoločnosti prístup k novým technológiám a zamestnáva talentovaných ľudí z celého sveta. A práve CES predstavuje vynikajúce fórum k predvedeniu technickej vyspelosti spoločnosti PACCAR.“  

With a gross combined weight capacity of 80,000 lbs. and a driving range of more than 300 miles per fill, Toyota’s 670-plus horsepower fuel cell electric truck produces 1325 pound-feet of torque from two Mirai fuel cell stacks and a 12kWh battery.

 

Aktuality

  1. Ponuka jazdených vozidiel

    Ďalšie informácie

  2. Archív