Spoločnosť Malaysia Airlines objednala prvých šesť vozidiel DAF CF65.

Spoločnosť DAF Trucks N.V. uzavrela so spoločnosťou Truck World Auto Assembly (TWAA) v meste Port Klang v Malajzii dohodu týkajúcu sa predaja, marketingu a servisných činností spoločnosti DAF Trucks v Malajzii. Spoločnosť DAF Trucks tak rozšírila svoju prítomnosť na Ďalekom východe a nadviazala na úspech na Taiwane, v Indonézii, Singapure a Hongkongu. Spoločnosť Malaysia Airlines objednala prvých šesť vozidiel DAF CF65.

V Malajzii jazdí viac ako tisíc použitých vozidiel DAF s pravostranným riadením, importovaných spoločností TWAA z Veľkej Británie. Malajzijský dovozca chce teraz uspokojiť dopyt po nových vozidlách DAF.

„Spoločnosť DAF má v Malajzii veľmi dobrú povesť,“ hovorí Goh Tiong Guan, generálny riaditeľ spoločnosti TWAA. „Spokojnosť zákazníkov je na bezkonkurenčnej úrovni. Vozidlá DAF sú známa svojou kvalitou, spoľahlivosťou a nízkou spotrebou paliva. V celkových nákladoch na prevádzku vozidla tak máme pred konkurenciou jasný náskok.“

Spoločnosť DAF začne v Malajzii predaj troch verzií populárnej série CF: 2-nápravového podvozku CF65 s 6,7-litrovým motorom PACCAR GR a dvoch 3-nápravových ťahačov CF85 s jednou alebo dvoma poháňanými nápravami a 12,9-litrovým motorom PACCAR MX.

„Ambície nám nechýbajú,“ hovorí Goh Tiong Guan. „Veľkosť malajzijského trhu je približne 3 500 vozidiel. Predpokladáme, že v blízkej budúcnosti sa dostaneme minimálne na 600 nových vozidiel ročne.“

Aktuality

  1. Ponuka jazdených vozidiel

    Ďalšie informácie

  2. Archív