Nová generácia2022-09-04T23:47:57+02:00

Objavte novú generáciu modelov
DAF XF, XG a XG+

Nové meradlo účinnosti, bezpečnosti a pohodlia vodiča

Efektívnosť budúcnosti

Až o 10 % vyššia palivová efektivita

Výnimočná aerodynamika

Vynikajúca aerodynamická funkčnosť je základným kameňom novej generácie nákladných vozidiel DAF. Po rozsiahlych simuláciách a cestných testoch sa dosiahol extrémne nízky odpor vzduchu vďaka dokonalému usmerňovaniu vetra okolo, cez a pod nákladným vozidlom. Výsledkom je 19 % zlepšenie aerodynamických vlastností, ktoré zvyšuje palivovú efektivitu a výslednú bilanciu.

Predĺžená predná časť kabíny

Spoločnosť DAF vytvorila optimálnu konštrukciu vozidla s predĺžením prednej časti kabíny o 160 mm, čo je teraz možné vďaka novým európskym predpisom o hmotnostiach a rozmeroch.

Kužeľovitý a konzistentný dizajn

Atraktívne kabíny majú kužeľovitý a veľmi plynulý dizajn s konzistentnou montážou plechov, ktorý zabezpečuje, že prúd vzduchu vždy priľne ku karosérii a odpor vzduchu sa zníži na minimum.

Spodná doska Aero

Spodná doska Aero zaisťuje optimalizované prúdenie vzduchu pod vozidlom. Týmto spôsobom sa minimalizujú rušivé vplyvy nedostatočného prietoku a zvyšuje sa aerodynamická účinnosť.

Systém DAF Digital Vision

Zrkadlá sú navrhnuté tak, aby sa minimalizoval odpor vzduchu a môžu byť nahradené systémom DAF Digital Vision s aerodynamickými vlastnosťami lepšími o 4,5 % a o 1,4 % vyššou palivovou efektivitou.

Optimalizované aerodynamické vlastnosti motorového priestoru

Na optimalizáciu aerodynamických vlastností motorového priestoru sa vykonali mnohé opatrenia, ako sú uzávery okolo vzduchového chladiča, vedenia prietoku vzduchu, deflektory, recirkulačné bariéry a uzatvorené kryty priestorov kolies.

Blatníky s vedením vzduchu

Konkávne blatníky s vedením vzduchu vedú vzduch smerom k prívesu, čo zlepšuje aerodynamické vlastnosti a priamo prispieva k palivovej efektivite a nižším emisiám.

Tesnenia Aero

Používajú sa tesnenia Aero na zabránenie akémukoľvek narušeniu prietoku vzduchu.

Zakrivené čelné sklo

Veľké čelné sklo je zakrivené a je hladko spojené so stĺpikom A.

Bezpečnosť budúcnosti

Stanovenie nového štandardu v odvetví

Maximálna bezpečnosť

Nová generácia modelov XF, XG a XG+ zaručuje mimoriadnu bezpečnosť vodičov a spolujazdcov, ako aj iných účastníkov cestnej premávky. Veľké okná, mimoriadne nízko položené okná na sledovanie vodiacich čiar a napríklad aj praktické okno umožňujúce výhľad na obrubník zavádzajú nový štandard pre priamy výhľad. A vďaka kabíne s robustnou konštrukciou, prvotriednej ergonómii či inteligentným funkciám je jazda ešte bezpečnejšia. Pokiaľ ide o bezpečnosť na cestách, nová generácia modelov nákladných vozidiel DAF je lídrom v odvetví.

Inteligentné funkcie na zaistenie aktívnej bezpečnosti

Nová generácia modelov DAF zahŕňa celý rad funkcií na maximalizáciu aktívnej bezpečnosti. Medzi tieto funkcie patria: brzdový asistent, systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu, núdzové brzdové svetlá a asistent odbočenia. S cieľom podporiť vodiča v mnohých situáciách sme pridali aj nové funkcie, ako je elektronická parkovacia brzda DAF na inteligentné ovládanie parkovacej brzdy, brzda prívesu pri nízkych rýchlostiach na bezpečné pripojenie a odpojenie prívesu a asistent parkovacej brzdy na dodatočné zvýšenie sily parkovacej brzdy.

Automatický výber osvetlenia

Táto štandardná funkcia automaticky aktivuje diaľkové svetlá pri jazde za nepriaznivých podmienok či slabej viditeľnosti. Ak prší, automaticky sa aktivujú aj stierače. Všetky svetlá vozidla vrátane svetiel prívesu sa dajú jednoducho skontrolovať pomocou diaľkového ovládania na kľúči od vozidla.

Kompletné LED osvetlenie

Spoločnosť DAF ako prvá v odvetví nákladných vozidiel predstavila svetlomety s LED technológiou, ktorú teraz v plnom rozsahu zavádza aj pre predné, bočné a zadné osvetlenie. Tým sa zabezpečí najvyššia kvalita pre najlepší výhľad a viditeľnosť, a teda aj bezpečnosť.

Asistent odbočenia

Asistent odbočenia upozorňuje na cyklistov alebo chodcov pri odbáčaní vozidla. Systém pri vyšších rýchlostiach pri zmene alebo zlučovaní jazdných pruhov upozorní vodiča na motorky či autá v mŕtvom uhle. Asistent odbočenia vygeneruje vizuálne aj zvukové výstrahy dokonca aj v prípade zlej viditeľnosti.

Sledovanie tlaku v pneumatikách

Systém sledovania tlaku v pneumatikách sústavne monitoruje tlak a teplotu vo všetkých pneumatikách. Keď systém zistí nízky tlak v jednej pneumatike, prípadne vysokú teplotu, vydá upozornenie, vďaka ktorému môže vodič pohotovo zasiahnuť.

Brzda prívesu pri nízkych rýchlostiach

Zaručuje bezpečné pripojenie a odpojenie prívesu prostredníctvom nezávislej aktivácie bŕzd prívesu.

Elektronická parkovacia brzda DAF

Nová voliteľná bezpečnostná funkcia, ktorá automaticky aktivuje parkovaciu brzdu napríklad v prípade vypnutia motora.

Kontrola stability vozidla

Systém elektronického brzdenia využíva systém kontroly stability vozidla (VSC) na zabránenie vzpriečenia a prevrátenia.

Adaptívny tempomat

Adaptívny tempomat (ACC) automaticky upravuje rýchlosť nákladného vozidla tak, aby sa zachovávala bezpečná vzdialenosť od vozidla vpredu.

Pokročilý núdzový brzdový systém

Pokročilý núdzový brzdový systém poskytuje plne autonómne núdzové brzdenie a pomáha tak zabrániť kolízii so stojacimi aj pohybujúcimi sa vozidlami pri rýchlosti až 80 km/h.

Asistent parkovacej brzdy

Popri parkovacej brzde aktivuje všetky brzdy, čím sa zabezpečí, že sa nákladné vozidlo počas nakladania alebo vykladania za pomoci žeriavu alebo počas prevádzkovania vyklápacej nadstavby nepohne.

Výstraha čelnej kolízie

Systém výstrahy pred čelnou zrážkou (FCW) aktivuje výstražný zvuk a vizuálne upozornenie na prístrojovom paneli, aby vodič vykonal činnosť potrebnú na zabránenie zrážke.

Upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu

Systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu (LDWS) upozorní vodiča, keď vozidlo začne vychádzať z jazdného pruhu z dôvodu pochybenia vodiča, únavy alebo straty pozornosti.

Pohodlie vodiča budúcnosti

Vynikajúce pohodlie vodiča

Od pohonnej jednotky až po odpruženie, od interiéru kabíny po sedadlá a lôžka – využili sme každú príležitosť na to, aby sme vodičom zaistili vynikajúce pohodlie. Výsledkom je tá najplynulejšia jazda dostupná na trhu v kombinácii s tým najlepším prostredím na riadenie vozidla, oddych a spánok. Nová generácia modelov DAF predstavuje novú éru v oblasti pohodlia vodiča.

Interiér DAF – Dilan

Možnosť konfigurácie podľa osobných preferencií

Pútavým prvkom na prístrojovej doske je 12-palcový plne digitálny displej, ktorý prehľadne zobrazuje všetky informácie týkajúce sa vozidla. Pomocou otočného kolieska, ktoré sa nachádza na volante, si vodič môže jednoducho vybrať moderný alebo klasický dizajn, ako aj úroveň zobrazovaných informácií. Centrálny displej je možné nakonfigurovať pre každého jedného vodiča podľa osobných preferencií a vkusu vďaka čomu poskytuje priestor na prispôsobenie.

Voliteľný prídavný 10-palcový displej sa nachádza napravo od volantu a ponúka funkciu zrkadlenia obrazovky telefónu, informácie, navigáciu a oveľa viac. Informačný systém DAF je dostupný v troch rôznych verziách: v štandardnom, luxusnom a exkluzívnom prevedení, ktoré poskytujú rôznu úroveň funkcií digitálneho rádia, streamovacích služieb, navigácie, ako aj zobrazenia záberov kamier, systém DAF Connect a aplikácie tretích strán. Možnosť konfigurácie informačného systému DAF podľa osobných preferencií pomáha vodičovi vytvoriť dokonalé prostredie.

Príslušenstvo DAF

Vytvorte si nové vozidlo DAF, Vaše vozidlo DAF

Urobte z nového vozidla DAF vaše vozidlo DAF

Bezpečnosť pre všetkých účastníkov cestnej premávky, komfort pre vodiča na ceste aj pri oddychu a nákladová efektívnosť pre dopravcu, ktorý myslí dopredu. Nová generácia nákladných vozidiel DAF posúva hranice v segmente diaľkovej a ťažkej nákladnej dopravy. A vďaka novému príslušenstvu DAF pre modely DAF XF, XG a XG+ si môžete svoje nákladné vozidlo ideálne doladiť. Zistite, ktoré príslušenstvo vyhovuje vašim osobným potrebám, a urobte z nového vozidla DAF vaše vozidlo DAF.

Exteriér

Ukážte svoje vozidlo DAF svetu

Exteriér – DAF – Dilan

Interiér

Vytvorte si ideálny interiér vozidla DAF

Interiér – DAF – Dilan
Go to Top